Stomatologia estetyczna STRONA GŁÓWNA

Stomatologia estetyczna dotyczy zabiegów stomatologicznych, stosowanych w celu poprawy ogólnej estetyki uśmiechu. Piękny uśmiech ma wpływ na pewność siebie, poczucie własnej wartości i udane relacje osobiste. Nowoczesne i innowacyjne technologie stomatologiczne dały nam narzędzia, aby przywrócić naturalny i biały uśmiech. Nie od dziś wiadomo, że piękny uśmiech jest gwarancją sukcesu.

 

Kompozytowe wypełnienia estetyczne

Nanotechnologia umożliwia odtworzenie tkanek zęba, zapewniając w pełni satysfakcjonującą estetykę oraz prawidłową funkcję i kształt zębów. Oznacza to, że zastosowane wypełnienie ma ten sam kolor co ząb, w zasadzie jest niewidoczny. Wypełnienie kompozytowe może być stosowane na przednich i tylnych zębach, przy rekonstrukcji niedużych defektów oraz zamykaniu diastem ( przerwa między zębami).

  

 

Licówki

Licówki mogą być wykonane z porcelany i materiałów kompozytowych. Mają postać cienkiej „łuski” przymocowanej do powierzchni wargowej zęba. Dzięki licówkom możliwe jest odtworzenie naturalnego wyglądu zębów, zapewniając jednocześnie wytrzymałość i odporność porównywalną do szkliwa. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zmiany pozycji, kształtu, rozmiaru i koloru zębów.

 

Korony ceramiczne

Zapewniają ochronę uszkodzonych tkanek, wytrzymałość oraz przywracają naturalny uśmiech. Zaletą tego uzupełnienia jest brak widocznego sinego rąbku wokół korony, znakomite właściwości optyczne oraz uzyskanie bezkompromisowej estetyki uzupełnienia, która ma bardzo duże znaczenie w odcinku przednim uzębienia.
Ceramika spiekana, Duceram,
Ceramika dwukrzemianu litu, IPS e.max
Ceramika tlenku glinu , Procera
Ceramika tlenku cyrkonu, Lava

 

Wkłady koronowe inlay, onlay, overlay

Jest to rodzaj uzupełnienia stosowany do zębów tylnych, które uległy dużym zniszczeniom. Wykonane mogą być ze złota, ceramiki, a także materiałów kompozytowych. Dzięki zgodności biologicznej , właściwościom optycznym, stabilności kolorów i dobrej wytrzymałości mechanicznej, wkłady koronowe stały się przełomem w stomatologii zachowawczej.

 

  

 

  

Wybielanie - przed czy po leczeniu?


 

W przypadku, gdy kolor zębów nas nie satysfakcjonuje, zabieg wybielania powinien być wykonywany zanim rozpoczniemy odbudowy estetyczne zębów. Preparat wybielający nie wpływa na zmianę koloru wypełnień oraz prac protetycznych. Czas kuracji trwa około tygodnia, natomiast okres stabilizacji koloru wynosi 2 tygodnie. Po tym czasie możliwy jest dobór odpowiedniego koloru uzupełnienia.

 

Korony tymczasowe - dlaczego są niezbędne?


 

Korony tymczasowe są ważną częścią procesu odtwórczego uzębienia. Stosowane w celu ochrony struktury zęba, w czasie gdy przygotowywane jest ostateczne uzupełnienie. Korona tymczasowa zapobiega przesuwaniu zębów, zapewnia funkcję estetyczną i ochronę dziąseł, a także zmniejsza wrażliwość zębów.